ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13374600
*
nr 1337 4600
Spegel
Med förgyllt ram, 70x53,5cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 18:42:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 10:39:35
1
900 kr
13/7 17:21:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt ram spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 1337 4600
Spegel
Med förgyllt ram, 70x53,5cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 10:39:35 | 1 | 900 kr |
13/7 17:21:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt ram spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:43